Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej mamy sporo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Po pierwsze surowce, które zużywają do produkcji swoich wyrobów, ale także czym kamieniami je ozdabiają. Teraz skierujemy naszą uwagę na te drugie. Skategoryzujemy je i delikatnie zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają zazwyczaj robione minii ołowiowej, a dokładnej ze szkła ołowiowego. Styliści z reguły wykorzystują je w tańszych modelach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe głownie cechuje się wyższym stopniem załamania światła. Pozostaje również zdecydowanie twardsze od szkła zwyczajnego. Najbardziej rozpowszechnionym fabrykantem takiego szkła jest zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} drugi chętnie wykorzystywany kamień. Ten kamień tworzy się w pełni syntetycznie. Cyrkonia jest niezwykle twarda, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W złotnictwie sama cyrkonia znany jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową pozytywną stroną jest niska wartość.

Szlachetne Kamienie to najbardziej wartościowe z kamieni wzbogacających metale szlachetne. Znajdujemy ich na świecie całkiem dużo. Choć teraz skupimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten oliwkowy. Znajduje Uznanie kobiet, ale także kolekcjonerów. Pozostaje bardzo twardy, ale także kruchy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym z rodzai kamieni, co więcej pochodzą z grupy korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwiste w takich kamieniach często możemy zaobserwować głębię koloru.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są niezwykle uznawane w złotnictwie. Identycznie do szafirów przynależą do gatunku korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Duża liczba producentów tworzy go sztucznie.

Diamenty na ich temat można pisać niebywale krótko. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich minerałów oraz także najwięcej warte.

Opisaliśmy najczęstsze dodatki stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Jednak, że znamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona